Az út mentén fekszenek.. Valószìnűleg nem erre szàntàk...

2020.01.09

Hosszasan olvasgattam a kommenteket, ebben a témában. Olyat nem találtam, aki azt írta volna, hogy mi is tehetünk ez ügyben.


Egy kevés érv aztán írom a megoldásokat. A hazai fenyő termesztés több település megélhetését teszi lehetővé Magyarországon. Itt a klimatikus adottságok nagyon kedvezőek a fenyő félék termesztéséhet. Ezek az emberek ebből élnek, valószínűleg a környéken nincs is más munkalehetőség. A fenyők telepítése szerves anyag létrehozása, oxigéntermelő és mivel a fákat folyamatosan pótolják vissza, vagyis ugyanannyit telepítenek vissza, mint amennyit kivágtak ezért ezt az oxigén termelést folyamatosnak tekinthetjük (persze ezzel lehet vitatkozni). Az előállított termék szerves, lebomló vagyis környezetbarát, a műfenyőkkel szemben, ami némi anyagi spórolást jelent csupán egy háztartásban (ezek a termékeket is cseréli a háztartás időről időre).
És hogy mit csinálnánk nélkülük karácsonykor, amikor a díszeinket nézegetjük a dobozban és
nincsen semmi a fa helyén amire felrakhatnánk? Engem is mint, növény-termelőt, mindig nagy öröm tölt el, hogy az általam nevelt növények valaki más kertjét hosszú évtizedekig fogják díszíteni, és ezzel örömet okozok nekik. El tudom képzelni, hogy milyen örömmel kapálják nyáron és vágják télen ezeket a fákat, hogy ahány fa annyi család boldogsága egy-egy fa. És persze az a hatalmas rizikó, őket milyen erősen érinti, hogy amit kivágnak azt ha nem tudják eladni sajnos szemét lesz. És persze nem lehet könnyű, ha ez az egy bevétele van a családnak, egész évben dolgoznak érte, akkor minden egyes fa ára szükséges a jövő évi megélhetéshez. Köszönjük a fáradhatatlan unkájukat meg.
A kereskedők azért nem adják olcsóbban a fákat 23, 24-én mert az egy év alatt is teljesen tönke tenné a fák árát. Jövőre senki nem venné meg a fákat 23-a előtt.
Én azt javaslom, hogy aki szeretne fenyőfát a kertjébe és persze van kertje, az ültesse ki a gyökeres fenyőjét. Mindig van benne kockázat és persze valamivel drágábbak ezek a fenyők. Itt egyébként az a legfontosabb, hogy megbízható helyről szerezzük be, ott mindenféle jó tanáccsal is el fognak látni, és nagyobb százalékban is megmarad a fenyőfáink. A fenyő bérlést én vicces ötletnek tartom. Sajnos ki kell ábrándítsak mindenkit, azok a fenyők a kukában végzik és ráadásul sokkal többe kerülnek. A kertészek a vissza hozott fenyőket nem ültetik vissza sehova. Nincsen rá munkaerő sem terület, vissza cipelni a termesztő körzetbe, és vissza ültetgetni a januári fagyokba. Cserépben nem maradnak áru értékűek, ráadásul az eredésük is kétes (lehet, hogy dobálták a földlabdát, nem locsolták, 20-25 C-on tartották, letörték a csúcsát...). Szóval leírják selejtnek és kész, benzin pazarlás visszacipelgetni azt, amit már megvettünk és kifizettünk vastagon.
A legfontosabb szerintem a hazai termék védelme. És persze ezért mi fogyasztók is sokat tehetünk. Ha nem a multi cégeknél vásároljuk meg az import fákat, akkor idővel a hazai termelők is alacsonyabb selejttel és mérsékeltebb áron fogják biztosítani a saját termékeiket. A paradoxon miszerint olcsóbb behozni iszonyú messziről valamit, mint itt előállítani sajnos itt is érvényesül. És persze könnyebb kiszámolni a keresletet is, és mindenki boldogabb lenne.
Azt egyébkén a kommentekben senki nem vetette fel, hogy miért szemetelnek. Mert ennek az anyagnak kicsomagolva, ledarálva kellene lennie. Komposztálódva vissza hasznosulva. Egy magyar termelő ezt tenné a saját fájával, amit nem tudott értékesíteni.

Látogasson el honlapomra és tekintse meg kínálatomat!

https://pazmandicserjeskert.iwk.hu/
06/20 521-5877
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el